pozyczka online

Z okazji święta tancerzy, które jest obchodzone 29 kwietnia Stowarzyszenie Taneczne AXIS zorganizowało po raz kolejny Międzynarodowy Dzień Tańca.

ADeeM, KTT AXIS MCK SOKÓŁ  , MCK SOKÓŁ  w Nowym Sączu oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1  im. Jana Długosza  w Nowym Sączu czynnie włączyły się  w przygotowania i realizację projektu.  W jego współfinansowanie zaangażowało się Miasto Nowy Sącz oraz  darczyńca firma Zibud z Kamienicy - dziękujemy. Patronat medialny objął Tydzień Nowosądecki. Koordynatorem imprezy była Anita Migacz.

W dniu 27 kwietnia, na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1  im. Jana Długosza odbyły się pierwsze warsztaty w dziedzinie tańca towarzyskiego, które poprowadził  Zbigniew Kołodziej, tancerz klasy S, trener i choreograf. Tancerze zostali podzieleni na dwie grupy w zależności od stopnia zaawansowania. W sobotę  28 kwietnia o godz. 10:00 wszyscy oni mogli się zaprezentować na turnieju tańca towarzyskiego, który poprowadził Roman Piechociński.

Sędziowali: Danuta Nosal, Marcin Pazgan i Kamil Orzeł.

Sędzia skrutacyjny: Wiktor Chochorowski

Oprawa muzyczna: Mariusz Buchowicz

Kierownik artystyczny: Dariusz Migacz

Opieka medyczna: Anna Styczyńska

Rejestracja: Renata Stanek, Iwona Prokop

Rywalizacja odbyła się w 5 kategoriach: do 11 lat, 12 do 15 lat, powyżej 15- debiuty, par bezklasowych oraz par posiadających klasę taneczną „E” lub „D”.  Najliczniejszą grupę stanowiły pary do 11 lat.

Wyniki:

7-10 lat Debiut

 1. Wiktor Tomasiak, Julia Fecko- ADeeM
 2. Karol Jasiński, Dominika Kulpa- ADeeM
 3. Kamil Zając, Natalia Migacz- ADeeM

11 – 14 lat Debiut

 1. Fecko Bartłomiej, Kociołek Sara- ADeeM
 2. Stanek Szymon, Prokop Alicja- ADeeM

Pow. 15 lat Debiut

 1. Bobak Łukasz, Gwóźdź Sabina-Gimnazjum nr1
 2. Myjak Damian, Trzeciecka Izabela- Gimnazjum nr1

Pary bezklasowe

 1. Głód Paweł, Chochorowska Aneta- KTT AXIS
 2. Kuźma Mateusz, Łukasiewicz Ewa- KTT AXIS
 3. Kulig Sebastian, Chochorowska Joanna- KTT AXIS

Pary kl. „ E” + „D”

 1. Krawczyk Patryk, Kornaś Urszula- KTT AXIS
 2. Kosal Kamil, Struk Natalia- KTT AXIS
 3. Kowalczyk Łukasz, Fyda Wiktoria- KTT AXIS

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodycze, a pary finałowe pamiątkowe dyplomy oraz medale. Kamil Orzeł i Natalia Stafińska para klasy C w kat wiekowej powyżej 15 lat oraz Jakub Potyrała i Dominika Mliczek para klasy B w kat. wiekowej 14 - 15 lat  uświetnili turniej pokazami tańca na bardzo wysokim poziomie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju.

W niedzielę o godz. 10:00 odbyły się drugie warsztaty tym razem z Pauliną Gaweł i Kamilem Mrozem – para klasy S. Na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr1  im. Jana Długosza  w trakcie których prowadzący skupili się na wizerunku turniejowym, prawidłowej sylwetce, interakcjach tancerzy . Warsztaty ponownie odbywały się w dwóch grupach wiekowych.

Stowarzyszenie Taneczne AXIS składa podziękowania Dyrekcji  Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1  im. Jana Długosza  w Nowym Sączu za pokrycie kosztów sali na której przeprowadzono III Międzynarodowy Dzień Tańca oraz Dyrektorowi MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu za sfinansowanie kosztów obsługi akustycznej imprezy. Gimnazjum nr 1 to jedyna szkoła w Nowym Sączu, w której na lekcjach wychowania fizycznego jest realizowany światowy program tańca towarzyskiego. Autorem i realizatorką jest Anita Migacz.

Stowarzyszenie Taneczne AXIS zaprasza wszystkich rodziców do pomocy przy realizacji kolejnych projektów pt. „Tuptuś 2012” oraz  „ Wakacje z tańcem”. Imprezy są również współfinansowana przez Miasto Nowy Sącz. Zapraszamy do współpracy mecenasów tańca i wolontariuszy.

AM

Newsletter

Imię:
Adres email:

Partnerzy

Karty rabatowe

Karta_MultiSport_Plus_mala

oksystem

Youtube Widget Slider