Puchar Polski Trendy Dance Cup 2014 miał miejsce 17-18 maja  w Pawłowicach na Śląsku.

Najlepsze taneczne ekipy ADeeMu ruszyły do boju. Wyjechaliśmy o 3:30. Te nocne wyjazdy najbardziej lubią Fuksiki. Wszyscy śpią, a one robią sobie imprezę. W Pawłowicach byliśmy około 7:15. W sam raz , aby się zarejestrować, przebrać i rozgrzać. Mama Werki i Zuzi świetnie nas wspierały. Impreza była duża. Ogromna hala, oświetlenie, parkiet ograniczony ledami.


Z małym opóźnieniem rozpoczęła się konkurencja solo w kolejności 7-11 lat, 12-15 i 16+. Byliśmy zaskoczeni każdy zatańczył tylko raz. Nie było rund porównawczych. Pan Darek postanowił nawet się pokłócić z jednym z organizatorów, który potem okazał się sędzią…. Nic to nie dało. Ciśnienie podskoczyło nam jeszcze bardziej jak po pierwszej rundzie solówek ogłoszono eliminacje do duetów. Nastąpiła panika, dzieci musiały zmieniać stroje, przypomnieć sobie choreografie. I tak po nocnej podróży kawa już była zbędna. „Gleba” uspokajał „zdążycie, zaczekamy”. Co z tego mieszanie dwóch konkurencji to bardzo nieprofesjonalne. Natalka Migacz przeszła jedną rundę i zatańczyła w ćwierćfinale. To był bardzo dobry występ. Z juniorów najdalej zaszła Asia Kotlarz tańcząc w półfinale. Natomiast w 16+ niespodziankę zrobił nam Czarek. Który wylądował w finale na 3 miejscu!!!!!W konkurencji duet mieliśmy finalistów  w każdej kategorii wiekowej: Natalka Migacz i Werka  Sawicka -VII miejsce, Klaudia  i Paulina Olech-IV miejsce, Justyna Migacz i Klaudia Rzeszuto - V miejsce. Nie wszyscy tancerze  byli zadowoleni ze swoich miejsc. Zwłaszcza prześladowało nas IV miejsce.


Około 14:00 rozpoczęły się prezentacje mini formacji. Fuksik Red wystąpił jako drugi zespół i zatańczył fantastycznie!!!!!!!! Naszym mamom  zaparło dech w piersiach, a Klaudię Rz. Rozpierała duma. Potem ruszył Fuks Red. Bojowo nastawieni. Pokazali taniec i moc. Na deser zatańczył Adeemteam. Zatańczyli jako pierwsi w swojej kategorii i podnieśli poprzeczkę bardzo wysoko.  Ponieważ nie mieliśmy tym razem żadnej formacji musieliśmy czekać aż zaprezentuje się 45 formacji. Poziom była różny, ale  sędziowie nie mieli wątpliwości, które ekipy zasługują na finał. I tu znowu mała niedoróbka organizatorów. Każdy zespół tańczył tylko raz. Sędziowie musieli się wykazać bardzo dobrą pamięcią. 18:30 rozdanie medali i pucharów. Fuksik Red- IV miejsce, Fuks Red – IVmiejsce, Adeemteam – I miejsce, Puchar Polski Trendy Dance Cup Pawłowice  2014. Radość , łzy, uściski i pamiątkowe zdjęcia . Maciek Florek „Gleba” (YCD) bardzo przyjaźnie nastawiony do naszych zespołów, mimo ciągłych pretensji z naszej strony, chętnie się fotografował.


Pozostało się spakować i ruszyć w drogę do domu. W Pszczynie już zgodnie z tradycją w McDonaldzie była kolacja. Podczas drogi do Nowego Sącza humory dopisywały. Były śpiewy i liczne opowieści obozowe i turniejowe. Żaneta z Fuksika nieśmiało zapytała „kiedy my będziemy mogli siedzieć z tyłu autokaru?”  Otrzymała odpowiedź, że to długa droga. 23:30- Nowy Sącz. Gratulacje dla wszystkich tancerzy i dla naszych turniejowych mam, które dzielnie znosiły hałas i wszystkie niedogodności.


Następny występ w Łącku 22 maja. Przed nami Eudezet All Star2014-Łódź 14-15 czerwiec. Dużo pracy, ale sukcesy rekompensują trud.
„Pokaż jak tańczysz, a powiem CI jakim jesteś człowiekiem”


Puchar Polski Trendy Dance Cup Pawłowice 2014 17-18 maj.

Solo 7-11 lat: Blanka Dybaś, Żaneta Krężel, Weronika Sawicka , Dagmara Bober 1/8 finału

Natalia Migacz1/4 finału

Solo 12-15lat :Paulina Olech, Klaudia Gragula, Nikodem Miczołek-1/4 finału

Joanna Kotlarz ½ finałuSolo 16+: Czarek Pasiut- finał III miejsce.

Duet 7-11lat- Blanka Dybaś i  Zuzanna Styrna,  Żaneta Krężel i Łukasz Figuła- ½ finału,

Weronika Sawicka, Natalia Migacz – finał VII miejsce

Duet 12-15lat- Klaudia Gargula, Paulina Olech- finał IV miejsce.

Duet 16+  Justyna Migacz Klaudia Rzeszuto- finał V miejsce

Miniformacja 7-11lat- Fuksik Red- finał IV miejsce

Miniformacja 12-15lat- Fuks Red- finał IV miejsce

Miniformacja 16+ finał I miejsce Pucharu Polski.

 

Anita Migacz

 

 

 

Newsletter

Imię:
Adres email:

Partnerzy

Karty rabatowe

Karta_MultiSport_Plus_mala

oksystem

Youtube Widget Slider