Rozciąganie jest to oddziaływanie na układ więzadłowo-mięśniowy siłami zewnętrznymi lub aktywnością mięśni antagonistycznych celem rozluźnienia i wydłużenia mięśni szkieletowych.

     Stretching to pojęcie szersze od rozciągania. "Jest to całokształt złożonych działań  w celu zwiększenia bądź przywrócenia elastyczności i/lub równowagi w napięciu mięśni oraz balansu i symetrii w zakresie ruchu we wszystkich płaszczyznach; także jako przygotowanie do treningu sportowego." Dostosowanie odpowiedniej techniki rozciągania dla potrzeb  treningu tanecznego pozwoli  zwiększyć jego skuteczność.

Ćwiczenie stretchingowe prowadzą do zwiększenia amplitudy ruchów w stawach.

Paweł Michno wysokiej klasy tancerz i choreograf specjalizujący się w technice jazzowej poleca  ćwiczenia rozciągające z zastosowaniem metody "wzrastającego rozciągania".

     Taniec to ruch inspirowany muzyką, w którym emocje grają pierwsze skrzypce.

"To sztuka, w której jest się zarówno artystą, jak i tworzywem. Taniec wzmacnia poczucie własnej wartości, pozwala otworzyć się, przełamać schematy. I w ruchach, i w myśleniu o sobie".

      Tańczyć może każdy. Gruby, chudy, zagubiony i pewny siebie. Dla jednych będzie to sposób na poprawienie kondycji, dla innych sposób na życie. Tańcząc można poprawić sobie humor, dążyć do perfekcji swoich ruchów, integracji swojej duszy i ciała.

Newsletter

Imię:
Adres email:

Partnerzy

Karty rabatowe

Karta_MultiSport_Plus_mala

oksystem

Youtube Widget Slider