pozyczka online

tango1    Tango powstało na przedmieściach Buenos Aires. W kabaretach, nielegalnych klubach i obskurnych knajpach pełnych rozgoryczonych imigrantów, niemogących znaleźć dla siebie miejsca. W XVIII wieku do Argentyny- Nowego Świta przybywali za chlebem imigranci z Afryki i Europy. Rozdarci z rodziną swoje smutki topili w portowych spelunkach na dnie kieliszków w ramionach kurtyzan. Wystarczyło połączyć elementy muzyki przywiezionej przez nich: niespokojne rytmy afrykańskich bębnów, muzykę Indian z pampasów, włoskie i hiszpańskie melodie, tęskny dźwięk niemieckiego akordeonu. To muzyka namiętna , ekspresyjna i obsceniczna. Towarzyszył jej improwizowany erotyczny taniec. Kiedy gospodarka zaczęła kwitnąć tango przeniosło się do centrum miasta.

    Do Europy przybyło jako taniec latynoamerykański, jednakże z powodu bliskości partnerów zaliczany jest do tańców standardowych. W Europie Tango zatańczono po raz pierwszy w 1907 roku. W 1913 r. londyński dziennik "Times" ocenił Tango jako w najwyższym stopniu nieprzyzwoite. Papież potępił ten taniec, a cesarz niemiecki zabronił go tańczyć swoim gościom. Radość tańczenia Tango była tak ogromna, iż nie zważano na tego typu zakazy.

    Charakterystyczny jest kontrast pomiędzy ruchem twardym i miękkim, w pewnym sensie naśladuje ruchy dzikich kotów. Posiada specyficzną atmosferę, pełną niepokoju, gwałtownych i nieoczekiwanych zwrotów ciała. W wykonaniu zaawansowanych par Tango posiada ukrytą treść, czasami prawie dramatycznego napięcia, to konflikt rozgrywający się tanecznie i do końca nie rozwiązany.

    Tango to nie tylko taniec - to styl. Słowo tango pojawiło się po raz pierwszy na jednej z Wysp Kanaryjskich, gdzie oznaczało „zgromadzenie czarnych” w celu tańca do muzyki granej na bębnach. Niektórzy nazwę tanga wywodzą od łacińskiego słowa „tangir” lub „tangere” co oznacza grać, dotykać.

Tango zaliczane jest do tańców standardowych. Rytm 2/4. Tempo 33 takty na minutę.


Walc angielski    Walc wiedeński    Quickstep   Foxtrot    Mini mini Dance    Hobby Dance    Senior Dance

Newsletter

Imię:
Adres email:

Partnerzy

Karty rabatowe

Karta_MultiSport_Plus_mala

oksystem

Youtube Widget Slider