Zajęcia adresowane do najmłodszych miłośników tańca. Prowadzone są w atmosferze zabawy, pozwalają Twojemu dziecku rozwinąć słuch muzyczny, poprawić sylwetkę i spalić nadmiar energii. Na zajęciach dzieci poznają także podstawowe elementy tańca nowoczesnego i towarzyskiego oraz ćwiczą koordynację ruchową. W zajeciach mogą aktywnie uczestniczyć rodzice.

Termin: piątek godzina 16.00- 16.45  sala taneczna ul. Nabrzeżna 34


Street Dance   Jazz   Disco   Funky Jazz   Modern   Modern Jazz   TAI CHI    Hobby Dance    Senior Dance   Mini mini Dance

     Salsa parami – uczestnicząc w tych zajęciach nauczysz się kolejno  ruchu ciała w salsie, różnych kombinacji w parach oraz kroków solowych i obrotów. Poznasz zestaw ćwiczeń izolacyjnych - nauka poruszania poszczególnymi partiami ciała (izolacji), techniki ruchu, świadomości ciała, falowania, rolowania, zacinania i swobodnego opadania. Ogromna popularność salsy wynika  z możliwość praktycznego wykorzystania jej  jako tańca w niemal każdej sytuacji. Może to być dyskoteka, wesele, prywatka. Naukę prowadzi Dariusz Migacz.

Termin: czwartek  godzina 20:00- 21:00  sala taneczna ul. Nawojowska 3- zbieramy zapisy. Ruszamy 1 grudnia.


Cha-cha-cha    Rumba    Paso doble    Jive   Samba


    Salsa solo - 
gorąca, zmysłowa salsa zarezerwowana tylko dla kobiet! Już nie musisz się martwić, że nie masz partnera, albo że Twój mężczyzna nie chce z Tobą tańczyć. Przyjdź i zatrać się w latynoskich rytmach. Wzmocnisz swoje mięśnie, spalisz dużo kalorii i wprawisz się w doskonały humor.

Termin: środa  godzina 19:000- 20.00   sala taneczna ul. Nadbrzeżna 34


Cha-cha-cha    Rumba    Paso doble    Jive   Samba

   Hobby Dance - Towarzyski. Zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli przynajmniej 3 stopnie kursu tańca towarzyskiego na zajęcia podczas, których doskonalimy poznane tańce oraz poznajemy nowe figury taneczne. Hobby Dance to rodzaj rekreacji ruchowej dla osób energicznych, ale ceniących sobie estetykę i piękno ruchu. Pracujemy nad kondycją fizyczną i koordynacją ruchową. Wszystko oczywiście w miłym towarzystwie i przyjaznej atmosferze. Zapraszamy zarówno pary jak i single. Zajęcia prowadzi Dariusz Migacz.

Termin: wtorek ,godzina 20.00-21.30 ul. Nawojowska 3


Walc wiedeński    Tango    Quickstep   Foxtrot    Mini mini Dance    Walc anglielski   Senior Dance

     Latino Solo Dance - latynoskie klimaty, dynamiczna muzyka, ćwiczenia z wykorzystaniem elementów z tańców latynoamerykańskich: samba, cha cha, salsa, jive. Zajęcia gwarantują doskonałą zabawę, poprawę kondycji fizycznej i koordynacji ruchowej oraz spalanie tkanki tłuszczowej. Zajęcia prowadzi Natalia Stafińska, która od kilku lat trenuje taniec towarzyski. Jej ogromną zaletą jest perfekcyjność ruchu. Przyjdź i poczuj w sobie gorące rytmy.

Termin: czwartek godzina 18.20-19.20  sala taneczna ul. Nabrzeżna 34 - zbieramy zapisy.


Cha-cha-cha    Rumba    Paso doble    Jive   Samba

    Quickstep jest tańcem, który porwie Cię na parkiet nie jeden raz w czasie każdego tanecznego spotkania towarzyskiego. Jest to radosny, wesoły taniec, którym łatwo poruszać się po parkiecie.

quickstep  
    Historycznie Quickstep wziął początek z dwóch tańców Bostona i One-Stepa, które pojawiły się w salach tanecznych Ameryki u schyłku dziewiętnastego wieku wraz z nastaniem muzyki ragtime i jazz. Ta ekscytująca, nowa muzyka miała zasadniczy wpływ na styl tańca towarzyskiego. Tancerze przestali się interesować tańcami opartymi na pięciu podstawowych pozycjach z baletu klasycznego, gdzie każdy tańczył tę samą sekwencję a zwrócili się ku tym tańcom, które oparte były na normalnym kroku spacerowym.

    Boston i One-Step były pierwszymi tańcami opartymi na kroku do przodu (lub kilku krokach), wykonywanymi od pięty, po którym następowały, dwa lub więcej, kroki do przodu na palcach. (Później kroki te czasami zastępowano krzyżowaniem jednej stopy na drugą m- Lock Steps). Po tych dwóch tańcach, w latach 1920-tych nastaje Quickstep, który był jednym z typowych tańców, stworzonych do interpretacji bardziej złożonej, o szybkim tempie muzyki. Żywa muzyka, zaskakujące kroki, pogodny i wesoły nastrój - oto właśnie Quickstep.    

    Jest to przestrzenny taniec, oparty na krokach Spaceru i Chassé, który dobrze pasuje do muzyki z czterema uderzeniami w takcie. Tak jak w Walcu, podstawowe figury oparte są na ruchu po linii ukośnej. Standardowym tempem jest 50 taktów na minutę. Ponieważ tempo muzyki jest względnie szybkie, nie ma czasu na zastanawianie się; upewnij się więc, że pamiętasz szczegółowo wszystkie figury, zanim spróbujesz zatańczyć je w tempie muzyki. Łącz pewność siebie z wrażliwością.
    Quickstep to taniec standardowy. Takt 4/4. Rytm 30-52 taktów na minutę.

Myśl naprzód i pozwól muzyce być Twoim sprzymierzeńcem w rytmie Quickstep'a !


Walc angielski    Walc wiedeński    Tango    Foxtrot   Mini mini Dance    Hobby Dance    Senior Dance

foxtrot   

    Foxtrot to angielskie określenie oznaczające krok lisa. Bardzo modny na początku XX wieku, prawdziwie dowolny, nie mający ustalonych reguł. Gdy aktor Harry Fox wprowadził w swoim zespole Ziegfield Follies  kroki kłusujące, a nauczyciele go wygładzili, zyskał swój styl i charakter.   

    Taniec ten odróżnia chłopca od mężczyzny. Obserwując tancerzy odnosi się wrażenie gładkości i pewności ruchu. Tak jak walc angielski jest typowym tańcem angielskim i oceniany jako najtrudniejszy taniec standardowy, chociaż bazuje na podstawowych figurach chodzenia, być może dlatego, że charakterem swym symbolizuje parę małżeńską po wielu szczęśliwie przeżytych latach.

    Foxtrot zaliczany jest do tańców standardowych. Takt 4/4. Tempo 20-30 taktów na minutę.

Spróbuj, zmierz się z najtrudniejszym tańcem towarzyskim !


Walc angielski    Walc wiedeński    Tango    Quickstep    Mini mini Dance    Hobby Dance    Senior Dance

tango1    Tango powstało na przedmieściach Buenos Aires. W kabaretach, nielegalnych klubach i obskurnych knajpach pełnych rozgoryczonych imigrantów, niemogących znaleźć dla siebie miejsca. W XVIII wieku do Argentyny- Nowego Świta przybywali za chlebem imigranci z Afryki i Europy. Rozdarci z rodziną swoje smutki topili w portowych spelunkach na dnie kieliszków w ramionach kurtyzan. Wystarczyło połączyć elementy muzyki przywiezionej przez nich: niespokojne rytmy afrykańskich bębnów, muzykę Indian z pampasów, włoskie i hiszpańskie melodie, tęskny dźwięk niemieckiego akordeonu. To muzyka namiętna , ekspresyjna i obsceniczna. Towarzyszył jej improwizowany erotyczny taniec. Kiedy gospodarka zaczęła kwitnąć tango przeniosło się do centrum miasta.

    Do Europy przybyło jako taniec latynoamerykański, jednakże z powodu bliskości partnerów zaliczany jest do tańców standardowych. W Europie Tango zatańczono po raz pierwszy w 1907 roku. W 1913 r. londyński dziennik "Times" ocenił Tango jako w najwyższym stopniu nieprzyzwoite. Papież potępił ten taniec, a cesarz niemiecki zabronił go tańczyć swoim gościom. Radość tańczenia Tango była tak ogromna, iż nie zważano na tego typu zakazy.

    Charakterystyczny jest kontrast pomiędzy ruchem twardym i miękkim, w pewnym sensie naśladuje ruchy dzikich kotów. Posiada specyficzną atmosferę, pełną niepokoju, gwałtownych i nieoczekiwanych zwrotów ciała. W wykonaniu zaawansowanych par Tango posiada ukrytą treść, czasami prawie dramatycznego napięcia, to konflikt rozgrywający się tanecznie i do końca nie rozwiązany.

    Tango to nie tylko taniec - to styl. Słowo tango pojawiło się po raz pierwszy na jednej z Wysp Kanaryjskich, gdzie oznaczało „zgromadzenie czarnych” w celu tańca do muzyki granej na bębnach. Niektórzy nazwę tanga wywodzą od łacińskiego słowa „tangir” lub „tangere” co oznacza grać, dotykać.

Tango zaliczane jest do tańców standardowych. Rytm 2/4. Tempo 33 takty na minutę.


Walc angielski    Walc wiedeński    Quickstep   Foxtrot    Mini mini Dance    Hobby Dance    Senior Dance

wiedenski  
    Walc Wiedeński po raz pierwszy został zatańczony przez arystokratę w 1815 roku, kiedy to trwał Kongres Wiedeński. Od tego momentu Wiedeń stał się stolicą walca. Wcześniej jednak budził sprzeciwy i protesty. Liczne publikacje przestrzegały przed konsekwencjami wirowania, powołując się na znaczną ilość śmiertelnych wypadków, podkreślano niemoralność tego tańca i nazywano go „diabłem zrodzonym w Niemczech”.  Nawet Byron potępił walca.

    Ojcem chrzestnym poprzez swoją udaną muzykę był Johann Straus. Dzięki niemu zapoczątkowany został rozwój tańca towarzyskiego w Europie. Walc był przez wiele lat królem tańców salonowych, przedmiotem marzeń panien na wydaniu, źródłem upojeń starszego pokolenia.
    Tak romantyczny jak Walc Angielski, lecz dwa razy szybszy, tańczony równym wirującym ruchem i nie posiadający wielu figur. Do dziś chętnie tańczony, chociaż na turniejach w Anglii czasami pomijany.

Zakręć się na parkiecie w rytmie Walca i poczuj się jak Król lub Królowa Balu !


Walc angielski    Tango    Quickstep   Foxtrot    Mini mini Dance    Hobby Dance    Senior Dance

walc_angielski  
    Historia Walca Angielskiego łączy się z powstaniem nowego stylu tańczenia, zwanego stylem angielskim. Powstał on w ten sposób, że angielscy nauczyciele tańca, obserwują tancerzy obdarzonych pięknym, naturalnym ruchem, opracowali nową teorię i technikę taneczną, opartą na prawach naturalnego ruchu ciała, prawach mechaniki ruchu.

    Poprzednikami Walca Angielskiego (nazywanego w niektórych krajach walcem powolnym, a w Wielkiej Brytanii krótko waltz) były: Walc Wiedeński i - powstały na początku naszego wieku w Stanach Zjednoczonych - Boston. Walc Wiedeński jest tańcem szybkim i wirowym, boston był tańcem powolnym i linearnym. Kroki walca biegną po linii tańca, kroki bostona po liniach ukośnych do linii tańca. Trzy kroki walca mieszczą się w jednym takcie, trzy kroki bostona w dwóch taktach. Walc Wiedeński żyje nadal, boston zakończył swój żywot w roku 1914, chociaż w wielu krajach przez dłuższy czas mylnie stosowano jego nazwę do odmiennego już stylu tańczenia walca w wolnym tempie. Narodziny powolnego walca można przypisać niechęci Anglików do szybkich tańców   

    Walc Angielski wchodzi w skład światowego programu tańca towarzyskiego i ma rangę tańca międzynarodowego. Takt 3. Tempo 30-31 taktów na minutę. Jest to taniec ruchowo- przestrzenny tańczony po liniach ukośnych, w ścisłym kontakcie partnera z partnerką co umożliwia tancerzowi prowadzenie tancerki ciałem.   

Daj się uwieść w angielskim stylu i zatańcz z nami walca.


Walc wiedeński    Tango    Quickstep   Foxtrot    Mini mini Dance    Hobby Dance    Senior Dance

   Senior Dance - to aktywny relaks w miłym towarzystwie i odpowiednio dostosowanej muzyce. Proste kroki taneczne dostosowane do wieku  połączone z ćwiczeniami oddechowymi oraz wzmacniającymi mięśnie zapewnią ci równowagę ciała i umysłu. Należy pamiętać, że ruch przeciwdziała osteoporozie, a Senior Dance prowadzone przez doświadczoną instruktorkę Jolę Peciak zapewni ci zdrowie i radość życia.

Termin : wtorek, czwartek, 9.30-10.30 sala taneczna ul. Nabrzeżna 34 - zbieramy zapisy.


Walc wiedeński    Tango    Quickstep   Foxtrot    Mini mini Dance    Walc anglielski   Hobby Dance

Newsletter

Imię:
Adres email:

Partnerzy

Karty rabatowe

Karta_MultiSport_Plus_mala

oksystem

Youtube Widget Slider