Zajęcia baletowe dla dzieci oparte są na technice tańca klasycznego wzbogacanej o zabawy. Pozwalają im uwierzyć we własne siły, pomagają wyzbyć się nieśmiałości, rozwijają koordynację i grację ruchów, kształtują prawidłową sylwetkę, uczą także samodyscypliny i odpowiedzialności .Podczas zajęć dzieci ćwiczą poczucie rytmu i usprawniają motorykę całego ciała, co wpływa na ogólny rozwój fizyczny dziecka.

Termin: zgodnie z harmonogramem


Hip-hop   Street Dance   Jazz   Disco   Funky Jazz   Modern   Modern Jazz   Break dance

taichi   „Pięść Najwyższego Szczytu”. Chińska sztuka walki sięgająca korzeniami XVII wieku. Należy do grupy stylów Nei jia, tzn. wykorzystujących zasadę prymatu umysłu nad ciałem. Opiera się na użyciu energii wewnętrznej Qi (Chi), której swobodną cyrkulację uzyskuje się przez płynne, zrelaksowane ruchy przy pełnej koncentracji umysłu. Harmonijne połączenie ruchu z oddechem, a oddechu z wyobraźnią, idea równowagi między dwoma pierwiastkami wszechświata: Yin – pierwiastkiem żeńskim, a Yang – pierwiastkiem męskim, stan głębokiego relaksu, wyciszenia i skierowanie uwagi do wewnątrz, to podstawy tej techniki.   

    Trening Tai Chi daje możliwość czerpania energii z jej ukrytych źródeł. Technika ta pozwala wykonywać ekstremalnie gwałtowne ruchy w bardzo ekonomiczny sposób, usuwa zmęczenie, błyskawicznie regenerując cały organizm.
 


Hip-hop   Street Dance   Jazz   Disco   Funky Jazz   Modern   Modern Jazz   Balet   Break dance

modernjazz    Modern jazz to technika syntezująca podstawowe zasady modern (contract i release) z charakterystyczną dla tańca jazzowego izolacją, czyli wykonywaniem niezależnych ruchów poszczególnych części ciała. Rozwija umiejętności koordynacji, bazuje na wewnętrznym rytmie niezależnym od akompaniamentu muzycznego.
 


Hip-hop   Street Dance   Jazz   Disco   Funky Jazz   Modern   TAI CHI   Balet   Break dance

    Po raz pierwszy tego terminu użyła w latach dwudziestych MARTHA GRAHAM, której zawdzięczamy określenie zasad dotyczących zarówno techniki, jak i filozofii i estetyki modern dance. Negując sztuczną i wyidealizowaną formę baletu klasycznego Martha Graham zaproponowała taniec, który odwołuje się do rzeczywistych zdarzeń i przeżyć współczesnego człowieka.

modern

    Podstawą modern jest effort (wysiłek pojmowany jako źródło ruchu) i współdziałanie dwu naprzemiennych czynników: contraction (skurczenie, sprężenie) i release (wydłużenie) ruchu. Stanowiąc bazę – alfabet dla wszystkich tancerzy współczesnych – modern pozostaje techniką otwartą, uzupełnianą o nowe elementy charakterystyczne dla doświadczeń i stylu poszczególnych twórców: np. Cunninghama, Hortona, Limona, a także stylu danego pedagoga prowadzącego


Hip-hop   Street Dance   Jazz   Disco   Funky Jazz   Modern Jazz   TAI CHI   Balet    Break dance

fjazz   

     Funky jazz to taniec nierozłącznie związany z kulturą pop. Silnie zrytmizowany, uczy izolacji i koordynacji ruchu, jednocześnie pozwalając na spontaniczną ekspresję i radość tańczenia. W połączeniu z elementami modern jazzu rozwija umiejętności koordynacji. Na funky jazz bazują tancerze towarzyszący koncertom i teledyskom gwiazd muzyki pop.
 


Hip-hop   Street Dance   Jazz   Disco   Modern   Modern Jazz   TAI CHI   Balet    Break dance

discodance

  

  

Taniec dyskotekowy, modny w latach 70. Aktualnie taniec zalicza się jako jedną z kategorii tańca sportowego. Taniec charakteryzuje się szybkim tempem oraz wymachami nóg, szpagatami jak i figurami akrobatycznymi.

  

  


Hip-hop   Street Dance   Jazz   Funky Jazz   Modern   Modern Jazz   TAI CHI   Balet    Break dance

jazz   

   Rozwija umiejętność reakcji i koncentracji w zakresie działań ruchowych oraz umiejętność „izolowania”, czyli wykonywania niezależnych ruchów poszczególnych części ciała i ich koordynacji.

   Występuje w nim pulsacja swing - indywidualny wewnętrzny rytm niezależny od akompaniamentu muzycznego. Jest to taniec o dużej energii i ładunku emocjonalnym.


 


Hip-hop   Street Dance   Disco   Funky Jazz   Modern   Modern Jazz   TAI CHI   Balet    Break dance

    Taniec stylem podobny do funky, rozróżniamy odpowiednim doborem muzyki. To technika otwarta, związana stylistycznie ze street dance, asymiluje klasyczne techniki hip-hopowe, takie jak locking, popping, funk. Jej upowszechnieniu sprzyjały realizacje teledysków wykonawców i koncerty wykonawców z kręgu muzyki hip-hop, soul, Solur, R N B, pop. hiphop

  Taniec ulicy, wywodzący się z czarnych dzielnic Nowego Yorku. Wyszedł z amerykańskich gett, zawojował cały świat, a pod koniec lat 90 zaczął wchodzić na ‘’salony’’. Jest to niezwykle dynamiczny, wręcz szalony taniec, łączący młodzieńczy luz z perfekcyjnie wyćwiczonymi, skomplikowanymi i skocznymi krokami.

  

  


Street Dance   Jazz   Disco   Funky Jazz   Modern   Modern Jazz   TAI CHI   Balet    Break dance

    Break dance (inne nazwy: break, breaking, bboying, breakdancing) – rodzaj specyficznego i unikatowego tańca z dużą ilością elementów siłowo-sprawnościowych, oraz kroków wykonywanych "w parterze", czyli rękami i nogami(a często całym ciałem) na ziemi. Osoba tańcząca breakdance to b-boy/biboj (mężczyzna) lub b-girl/bigerl (kobieta). Jest to skrót od słowa break-boy/breakdance-boy. Po raz pierwszy słowa "b-boy" użył DJ Kool Herc na jednej z międzyblokowych imprez (block party/street jam). Taniec ten narodził się w latach 70tych w Bronksie, dzielnicy Nowego Jorku i jest on jednym z czterech podstawowych i nieodłącznych elementów kultury hip hop obok rapu, DJingu (turntablismu) oraz graffiti.

 

Ruchy w breakdance dzielimy na cztery podstawowe elementy – toprock, power moves, freeze i footwork.

Od września po raz pierwszy w  w ADeeM ruszyła grupa taneczna w stylu break dance. Zajęcia prowadzi tancerz i instruktor Rafał Słaby.

Termin: zgodnie z harmonogramem


Street Dance   Jazz   Disco   Funky Jazz   Modern   Modern Jazz   TAI CHI   Balet   Hip-Hop

Newsletter

Imię:
Adres email:

Partnerzy

Karty rabatowe

Karta_MultiSport_Plus_mala

oksystem

Youtube Widget Slider