Jive to młody taniec powstały w okresie tzw. rewolucji tanecznej po 1910 roku w wyniku stylizacji swingowych i jazzowych, bogatych w wiele pomysłów ruchowych. Jako jitlerburg został przywieziony do Europy w roku 1940 przez amerykańskich żołnierzy. Później znany jako boigie-woogie. W Anglii został udoskonalony. Od połowy lat siedemdziesiątych jest tańcem turniejowym.

jive    W tańcu tym dostrzec można wpływy afrykańskie. Jive ukazuje nam jaką wspaniałą radością jest życie. Podobny do Rock and rolla, choć bez figur akrobatycznych. W obecnej wersji jest klasycznym tańcem jazzowym, wpływającym na powstanie nowych "szaleństw tanecznych". Wszystkie one są przelotnymi zjawiskami, Jive jednak trwa i nadal się rozwija. Podobnie jak Quickstep, wymaga dobrej sprawności i kondycji, gdyż tańczony jest jako ostatni taniec.

    Jive zaliczany jest do tańców latynoamerykańskich. Takt 4/4. Tempo 32-48 taktów na minutę.

Chcesz wyszaleć się na całego, zatańcz z nami Jive'a !Samba    Cha-cha-cha    Rumba    Paso doble   Salsa solo

pasodoble    Paso Doble to hiszpański taniec oddający atmosferę areny i walki byków - corridę. Partner występuje w roli toreadora (torero), który trzyma partnerkę zastępującą czerwone sukno (capa). Obydwoje poruszają się wokół wyimaginowanego byka.
   

       Sam taniec składa się jakby z trzech części:
        I - wejście na arenę,
        II - obrazuje samą walkę z bykiem i zabicie byka,
        III - to parada po zakończeniu walki.

    Muzyka o charakterze marszowym wyzwala narastające napięcie, by przez poszczególne akcenty wzbudzić entuzjazm w ostatnim uderzeniu. Paso Doble to jedyny taniec, w którym pary nie mogą sobie pozwolić na luki czy skróty w prezentowanej choreografii. Bardzo widowiskowy, a tancerze specjalnie przygotowują się do rozpoczęcia przyjmując pozy i wprowadzając nastrój, by ruszyć z pierwszym uderzeniem muzyki. Paso Doble wymaga od tancerzy sztuki pełnej wyrazu.

Naucz się Paso Doble choć przez chwilę poczuj się jak torreador !


 Samba    Cha-cha-cha    Rumba    Jive   Salsa solo

rumba    Rumba powstała pod wpływem rytmów ,pieśni i tańców pierwszych niewolników afrykańskich, którzy około 400 lat temu zostali przywiezieni na wyspy karaibskie, głownie na Kubę. Słowo „rumba” odnosi się na Kubie do tańca ludowego i jest pochodzenia hiszpańskiego. Ludowa rumba jest tańcem w wysokim stopniu erotycznym, pełnym gwałtownych i wijących się ruchów bioder, ramion i korpusu. Na Kubie tańczy się również rumbę towarzyską, w której jednym z elementów tańca afrykańskiego jest ruch nóg przypominający rozgniatanie karalucha (cucaracha) Rumba pojawiła się w Europie pod koniec lat 20-tych.

    Większość choreografii dzisiejszej Rumby opiera się na starej fabule mówiącej o kobiecie, która próbuje zainteresować i ostatecznie zapanować nad mężczyzną, wykorzystując swoje wdzięki. W dobrej choreografii Rumby zawsze znajdzie się element uwodzenia i ścigania, gdzie początkowo mężczyzna jest kuszony a następnie odrzucony przez swoją partnerkę. Zmysłowe zaproszenia kobiety nie pozostają obojętne dla mężczyzny, który w celu zdobycia jej względów poprzez fizyczne popisy wyraża swoją męską siłę. Rytm Rumby oparty jest na czterech uderzeniach w każdym takcie muzyki, przy czym czwarte uderzenie jest najsilniej akcentowane.

    Rumba zaliczana jest do tańców latynoamerykańskich. Takt 4/4. Tempo 28-32 takty na minutę.

Jeżeli chcesz się poddać miłosnym uniesieniom tanecznym
koniecznie musisz nauczyć się tańczyć rumbę!


Samba    Cha-cha-cha    Paso doble    Jive    Salsa solo

Cha-cha-cha to taniec śmiały, wesoły i bardzo młody. Z Kuby do Europy przywędrował dopiero  w latach 50-tych. Na powstanie tej muzyki złożyły się wpływy jakie wywierały na kubańską muzykę taneczną jazz, swing i off beat. Słychać w niej podniecające dźwięki i rytmy maracas, bongoes, timbalesy i krowi dzwonek. Cha-cha-cha to ostatni element ewolucji mambo. Opiera się na ruchu „chasse” tańczonym zgodnie z akcentowanymi uderzeniami w każdym takcie muzyki. Nazwa tańca pochodzi od dźwięku wydawanego przez stopy tancerza na parkiecie.czacza
 

    Cha-cha-cha  zaliczana jest do tańców latynoamerykańskich. Takt 4/4. Tempo 32-34 takty na minutę. Tańczy się ja prawie w miejscu. Tancerz może prowadzić partnerkę ciałem, rękami, jedną ręką lub wcale jej nie prowadzić, nie trzymając w ogóle.

Cha-cha-cha jest tańcem bardzo lubianym i popularnym więc nie zwlekaj i naucz się jej z nami!


Samba    Rumba    Paso doble    Jive    Salsa solo


samba    Samba jest narodowym tańcem Brazylii.  Samba i karnawał to połączenie słów uosabiające nastrój jaki rozpala ta muzyka w sercach ludzi z Brazylii. Należy rozróżnić sambę ludową tańczoną w grupach i sambę towarzyską, bardziej nam znaną tańczoną parami. Pierwowzorów tego tańca należy szukać w rytmach i pieśniach niewolników afrykańskich. Sama nazwa „samba” prawdopodobnie pochodzi od słowa semba , które określa tańce pochodzenia afrykańskiego, wykonywane w oryginalnym ich stylu, odznaczającym się gwałtownymi ruchami ciała, połączonymi z wybijaniem rytmu nogami i solowym tańcem w środku grupy.

    W Brazylii powstają specjalne szkoły samby, które różnią się między sobą stylami i przygotowują tancerzy do pięciodobowej, karnawałowej parady tanecznej, która odbywa się co roku w lutym. Samba w Europie zyskała ogromną popularność dopiero po 1945 roku i znacznie różni się od prawdziwego stylu i charakteru tańca brazylijskiego. Wiele figur wykonywanych w sambie wymaga specjalnego ruchu biodrami i zaznaczenia akcji zwanej „samba bogunce”

Samba zaliczana jest do tańców latynoamerykańskich. Takt 2/4. Tempo 54-56 taktów na minutę. Taniec progresywny i ruchowo- przestrzenny.

Poddaj się gorącym rytmom brazylijskim i zatańcz z nami sambę!


Cha-cha-cha    Rumba    Paso doble    Jive   Salsa solo

Newsletter

Imię:
Adres email:

Partnerzy

Karty rabatowe

Karta_MultiSport_Plus_mala

oksystem

Youtube Widget Slider