16 maja po raz pierwszy odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego „O Uśmiech Dziecka” pod patronatem Wójta Gminy Chełmiec pana Bernarda Stawiarskiego. Impreza została zorganizowana przez Stowarzyszenie ADeeM, Centrum Tańca ADeeM i Zespół Szkół w Świniarsku. 93 pary taneczne rywalizowały w rekreacyjnych klasach tanecznych H, G, F zgodnie z przepisami PTT Okręg Małopolski. Tancerzy oceniali: sędzia główny pan Dariusz Dragan Kraków, pani Justyna Dragan Kraków, pani Joanna Kowalska Głogoczów, pan Łukasz Wiśniewski Kraków oraz Dariusz Migacz Nowy Sącz. Sędzia skrutiner pan Artur Drąg. Muzykę zagrała Roma Kwiatkowska. Nagłośnienie i oświetlenie firma Karaoke Pro Bartłomiej Fedko. Opieka medyczna Sądecka Grupa Ratownicza. Imprezę poprowadziła Anita Migacz. Gospodarz z rozmachem przyjął wszystkich tancerzy z następujących klubów: Poleczka Kraków, Latino Żabno, Stardance Tarnów, Evolution Kraków, Skalski Dance Studio Kraków, Professional Dance Głogoczów, Centrum Tańca ADeeM.

Wielkie dzięki składamy Dyrektorowi Zespołu Szkół w Świniarsku za przychylność i nieocenioną pomoc w zorganizowaniu imprezy, którą należy zaliczyć do udanych. Turniej został rozpoczęty paradą wszystkich par, występem uczniów – gospodarzy oraz pokazem pary tanecznej klasy E 12-13 lat Dominiki Kulpy i Karola Jasińskiego . Podczas I bloku Dominika i Karol zaprezentowali się jeszcze dwukrotnie w sambie i cha chy. Publiczność mogła podziwiać również ADeeM Kids- formacja i mini formacja- zespół, który 2 tygodnie temu walczył na Krajowych Mistrzostwach Polski w Wałbrzychu i uzyskał nominację na Mistrzostwa Europy .

Na turnieju zadebiutowali pierwszoklasiści ze szkoły Podstawowej w Rdziostowie. Przedszkolaki z „Jasia i Małgosi” w Nowym Sączu już od 15 lat udowadniają, że są najbardziej roztańczonym przedszkolem w mieście. 15 lat ADeeMu i 15 lat współpracy z tym przedszkolem. Szczególne podziękowania dla pani dyrektor Zofii Smajdor, która powierzyła Centrum Tańca ADeeM edukację taneczną swoich podopiecznych.

Podczas II bloku rywalizowały ze sobą pary klasy G i F oraz debiutanci ze Szkoły Podstawowej nr7 w Nowy Sączu i I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu. W każdej z tych szkół jest realizowany program nauki tańca towarzyskiego. Przepiękny pokaz hip hop w wykonaniu zespołu ADeeM Junior oraz ADeeM Team został nagrodzony gromkimi brawami licznie zebranej publiczności.

Bez wsparcia ze strony sponsorów do których dołączyli Piwniczanka, Mercedes Sobiesław Zasada, Fakro, Wiśniewski, Zibud Kamienica, Auto Komis Jan Doszna i ludzi zaangażowanych w pracę wolontariacką na rzecz organizacji impreza nie miałaby takiego rozmachu za co serdecznie w imieniu Stowarzyszenia ADeeM dziękujemy.

Zapraszamy za rok.

261

 

Newsletter

Imię:
Adres email:

Partnerzy

Karty rabatowe

Karta_MultiSport_Plus_mala

oksystem

Youtube Widget Slider