W środę 10 grudnia 2014 r. w Ratuszu Miasta Nowego Sącza odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Europejskiego Tygodnia Autyzmu.

Motto spotkania: mocne strony, ukryte talenty miało zachęcić uczestników spotkania do refleksji nad postrzeganiem autyzmu – nie tylko przez pryzmat schorzenia, ale również z uwzględnieniem potencjałów jakie każdy posiada. W spotkaniu udział wzięli przede wszystkim podopieczni Fundacji – dzieci, młodzież oraz dorośli – wraz z rodzicami, a także goście specjalni. Wśród nich był Ryszard Nowak – Prezydent Miasta Nowego

W programie spotkania znalazł się min. występ artystyczny – POKAZ TAŃCA TOWARZYSKIEGO z udziałem dzieci i młodzieży z autyzmem. Występ przygotowany pod instruktażem Anity Migacz CT ADeeM. Pary taneczne tworzyli podopieczni Fundacji MADA i  wolontariusze – młodzież zaangażowana w przygotowanie pokazu, uczniowie I Gimnazjum i Liceum im. Jana Długosza: Maria Figiel, Angelika Pulit, Katarzyna Kociołek, Piotr Połeć. Występ obejmował prezentację w następujących tańcach: poleczka, samba oraz walc. Młodzież trenująca taniec towarzyski pod okiem Anity Migacz  wykazała się ogromnym zaangażowaniem w pracy  ze swoimi współpartnerami. Nie posiadając doświadczenia kierowali się empatią. Pokazali ogromną dojrzałość i pomoc w przygotowaniu występu.

PAnita

Newsletter

Imię:
Adres email:

Partnerzy

Karty rabatowe

Karta_MultiSport_Plus_mala

oksystem

Youtube Widget Slider