pozyczka online

    Quickstep jest tańcem, który porwie Cię na parkiet nie jeden raz w czasie każdego tanecznego spotkania towarzyskiego. Jest to radosny, wesoły taniec, którym łatwo poruszać się po parkiecie.

quickstep  
    Historycznie Quickstep wziął początek z dwóch tańców Bostona i One-Stepa, które pojawiły się w salach tanecznych Ameryki u schyłku dziewiętnastego wieku wraz z nastaniem muzyki ragtime i jazz. Ta ekscytująca, nowa muzyka miała zasadniczy wpływ na styl tańca towarzyskiego. Tancerze przestali się interesować tańcami opartymi na pięciu podstawowych pozycjach z baletu klasycznego, gdzie każdy tańczył tę samą sekwencję a zwrócili się ku tym tańcom, które oparte były na normalnym kroku spacerowym.

    Boston i One-Step były pierwszymi tańcami opartymi na kroku do przodu (lub kilku krokach), wykonywanymi od pięty, po którym następowały, dwa lub więcej, kroki do przodu na palcach. (Później kroki te czasami zastępowano krzyżowaniem jednej stopy na drugą m- Lock Steps). Po tych dwóch tańcach, w latach 1920-tych nastaje Quickstep, który był jednym z typowych tańców, stworzonych do interpretacji bardziej złożonej, o szybkim tempie muzyki. Żywa muzyka, zaskakujące kroki, pogodny i wesoły nastrój - oto właśnie Quickstep.    

    Jest to przestrzenny taniec, oparty na krokach Spaceru i Chassé, który dobrze pasuje do muzyki z czterema uderzeniami w takcie. Tak jak w Walcu, podstawowe figury oparte są na ruchu po linii ukośnej. Standardowym tempem jest 50 taktów na minutę. Ponieważ tempo muzyki jest względnie szybkie, nie ma czasu na zastanawianie się; upewnij się więc, że pamiętasz szczegółowo wszystkie figury, zanim spróbujesz zatańczyć je w tempie muzyki. Łącz pewność siebie z wrażliwością.
    Quickstep to taniec standardowy. Takt 4/4. Rytm 30-52 taktów na minutę.

Myśl naprzód i pozwól muzyce być Twoim sprzymierzeńcem w rytmie Quickstep'a !


Walc angielski    Walc wiedeński    Tango    Foxtrot   Mini mini Dance    Hobby Dance    Senior Dance