pozyczka online

walc_angielski  
    Historia Walca Angielskiego łączy się z powstaniem nowego stylu tańczenia, zwanego stylem angielskim. Powstał on w ten sposób, że angielscy nauczyciele tańca, obserwują tancerzy obdarzonych pięknym, naturalnym ruchem, opracowali nową teorię i technikę taneczną, opartą na prawach naturalnego ruchu ciała, prawach mechaniki ruchu.

    Poprzednikami Walca Angielskiego (nazywanego w niektórych krajach walcem powolnym, a w Wielkiej Brytanii krótko waltz) były: Walc Wiedeński i - powstały na początku naszego wieku w Stanach Zjednoczonych - Boston. Walc Wiedeński jest tańcem szybkim i wirowym, boston był tańcem powolnym i linearnym. Kroki walca biegną po linii tańca, kroki bostona po liniach ukośnych do linii tańca. Trzy kroki walca mieszczą się w jednym takcie, trzy kroki bostona w dwóch taktach. Walc Wiedeński żyje nadal, boston zakończył swój żywot w roku 1914, chociaż w wielu krajach przez dłuższy czas mylnie stosowano jego nazwę do odmiennego już stylu tańczenia walca w wolnym tempie. Narodziny powolnego walca można przypisać niechęci Anglików do szybkich tańców   

    Walc Angielski wchodzi w skład światowego programu tańca towarzyskiego i ma rangę tańca międzynarodowego. Takt 3. Tempo 30-31 taktów na minutę. Jest to taniec ruchowo- przestrzenny tańczony po liniach ukośnych, w ścisłym kontakcie partnera z partnerką co umożliwia tancerzowi prowadzenie tancerki ciałem.   

Daj się uwieść w angielskim stylu i zatańcz z nami walca.


Walc wiedeński    Tango    Quickstep   Foxtrot    Mini mini Dance    Hobby Dance    Senior Dance