pozyczka online

samba    Samba jest narodowym tańcem Brazylii.  Samba i karnawał to połączenie słów uosabiające nastrój jaki rozpala ta muzyka w sercach ludzi z Brazylii. Należy rozróżnić sambę ludową tańczoną w grupach i sambę towarzyską, bardziej nam znaną tańczoną parami. Pierwowzorów tego tańca należy szukać w rytmach i pieśniach niewolników afrykańskich. Sama nazwa „samba” prawdopodobnie pochodzi od słowa semba , które określa tańce pochodzenia afrykańskiego, wykonywane w oryginalnym ich stylu, odznaczającym się gwałtownymi ruchami ciała, połączonymi z wybijaniem rytmu nogami i solowym tańcem w środku grupy.

    W Brazylii powstają specjalne szkoły samby, które różnią się między sobą stylami i przygotowują tancerzy do pięciodobowej, karnawałowej parady tanecznej, która odbywa się co roku w lutym. Samba w Europie zyskała ogromną popularność dopiero po 1945 roku i znacznie różni się od prawdziwego stylu i charakteru tańca brazylijskiego. Wiele figur wykonywanych w sambie wymaga specjalnego ruchu biodrami i zaznaczenia akcji zwanej „samba bogunce”

Samba zaliczana jest do tańców latynoamerykańskich. Takt 2/4. Tempo 54-56 taktów na minutę. Taniec progresywny i ruchowo- przestrzenny.

Poddaj się gorącym rytmom brazylijskim i zatańcz z nami sambę!


Cha-cha-cha    Rumba    Paso doble    Jive   Salsa solo

Newsletter

Imię:
Adres email:

Partnerzy

Karty rabatowe

Karta_MultiSport_Plus_mala

oksystem

Youtube Widget Slider