pozyczka online

   29 kwiecień to Międzynarodowy Dzień Tańca  ustanowiony w 1982 roku przez UNESCO na pamiątkę wielkiego reformatora tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jean-Georgesa Noverre.

Z tej okazji każdego roku wybitny artysta związany z tańcem wygłasza orędzie skierowane do tych, którzy uprawiają i kochają taniec. W 2006 roku bardzo pięknie wypowiedział się król Kambodży: " Do tańca nie trzeba pióra, ani pędzla. Niezbędny jest tylko jeden instrument- ludzkie ciało. Każdy jego ruch jest przepojony tańcem. Ruszać się to znaczy tańczyć" Taniec ma uniwersalny charakter jako język ciała pozwalający na komunikację w globalnej wspólnocie różnych wyznań i kultur. To święto ma łączyć tancerzy różnych narodów i kultur.
    Można tańczyć dla zdrowia, dla kondycji, dla sukcesów. ADeeM ma zaledwie 10 lat ,a taniec istnieje od tysięcy jako nieodłączny element naszej kultury. Dziecko, które uczy się  chodzić słysząc muzykę zaczyna się w sposób naturalny  poruszać. Z wiekiem ta spontaniczność zanika. Stajemy się wstydliwi, boimy się pokazać emocje. W naszym Centrum uczymy wyrażania uczuć przez taniec.

Roztańczony piątek w ADeeM-ie.


Po raz pierwszy w tym roku szkolnym spotkały się wszystkie grupy taneczne naszego Centrum. Było nas bardzo, bardzo dużo. Każda grupa zaprezentowała swoją choreografię za co otrzymała słodki upominek oraz ogromne brawa od licznie zgromadzonej publiczności.

Rozegraliśmy bitwy hip hopowe w kategoriach juniorów i seniorów. Razem z nami  Międzynarodowy Dzień Tańca świętował też Klub Tańca Towarzyskiego Axis MCK Sokół prezentując się w tańcach standardowych i latynoamerykańskich.
Niespodzianką był „DJ Happy”, który zagrał świetną taneczną muzykę.
Na następny pokaz zapraszamy 29 maja na Międzyszkolnym Turnieju Tańca Tuptuś 2010.