pozyczka online


IMG_1403V Międzynarodowy Dzień Tańca 
pod honorowym patronatem prezydenta miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka

 26.04.2014. Hala Sportowa MOSiR...

V Międzynarodowy Dzień Tańca

pod honorowym patronatem prezydenta miasta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka

 26.04.2014. Hala Sportowa MOSiR.

 

 

W 1982r UNESCO ustanowiło święto tancerzy, które przypada na 29 kwietnia. Jest to data chrztu wielkiego reformatora sztuki tańca, twórcy europejskiego teatru baletowego, francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a. Centrum Tańca ADeeM,  Stowarzyszenie Taneczne AXIS jak co roku z tej okazji przygotowało projekt przy wsparciu finansowym Miasta Nowego Sącza- „V Międzynarodowy Dzień Tańca”. Współorganizatorzy to: Miejski Ośrodek Kultury Nowym Sączu . Patronat medialny objął Sądeczanin.

Realizacje projektu rozpoczęliśmy od warsztatów tańca towarzyskiego: 25 kwiecień. W sobotę 26 kwietnia od godziny 9:00 do 12;00 na Hali Sportowej MOSiR w Nowym Sączu odbył się Turniej Tańca Towarzyskiego. Wzięło w nim udział  par. Od godziny 14:00 nastą piła zmiana stylu tańca: na parkiet wkroczyli tancerze tańca nowoczesnego- hip hop. Turniej poprowadziła Anita Migacz-CT ADeeM.

Sędziowie: Sylwia Kuczyńska - Warszawa, Andrzej Starowicz- Kraków, Zbigniew Kołodziej - Nowy Sącz, Dariusz Migacz – ADeeM

Sędzia skrutacyjny: Magdalena Kulpa, Łukasz Jurczak

Rejestracja i bilety: Anna Figuła, Karolina Styrna, Ewa Bukalska, Maria Oracz oraz Agnieszka Kiesiewicz. Specjalne podziękowania dla tych pań, bo wykonały bardzo trudną pracę.

Oprawa muzyczna: Tomasz Kotlarz

Opieka medyczna: Nowosądecka  Grupa Ratownicza

Wypisywanie dyplomów : Natalia Gargas, Agnieszka Borek, Zofia

Fotograf: Patrycja Fedko

Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc wszystkim członkom Stowarzyszenia Tanecznego AXIS oraz uczniom Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Jana Długosza w Nowym Sączu

W turnieju wzięli udział tancerze z CT ADeeM , JDC Kraków, Bochnia, Myślenice, zespoły z ZS w Pisarzowej, zespół z Kłaja. Walczyli w kategoriach:  solo, duet, zespół , oczywiście z podziałem na kategorie wiekowe do 11 lat, 12 do 15 lat i 16+.  W turnieju wzięło udział 300 tancerzy.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodycze, a pary finałowe pamiątkowe dyplomy oraz medale. Nagrody były wręczane przez przewodniczącego komisji edukacji  kultury Rady Miasta Nowego Sącza Janusza Kwiatkowskiego. Radny ufundował specjalne nagrody dla wyróżniających się tancerzy : Tymoteusz Kalina, duet Klaudia Rzeszuto i Justyna Migacz. Klaudia Rzeszuto otrzymała wyróżnienie dla  „ Instruktora i choreografa roku 2013-14”

Turniej zakończył się 20:00, a o 20:30 na sali tanecznej  CT ADeeM przy ulicy Nadbrzeżnej odbyły się warsztaty w stylu hip hop z Sylwią Kuczyńską, znakomitą tancerką, choreografką z Warszawy. Mimo ogromnego zmęczenia uczestnicy tańczyli do godziny 22:30.

Poniżej wyniki turnieju.

HH DUET -11L

HH DUET 12-15L

HH DUET 16+

HH SOLO -7L

HH SOLO -11L

HH SOLO 12-15L

HH SOLO 16+

HH ZESPOŁ -7L

HH ZESPOŁ -11L

HH ZESPOŁ 12-15L

HH ZESPOŁ 16+